Stratejimiz

EN UYGUN VERİMLİ YER SEÇİMİ :
Metropol Enerji AŞ. “PVmapTurkey” platformunu kullanarak Güneş Enerji santralleri (GES) Rüzgar Türbinleri santralleri (RES) için en uygun fizıbl yer seçimi hizmetini girişimciler lehine hatasız ve eksiksiz belirler ve sunar.
“PVmapTurkey” yardımıyla en fızıbl (GES)(RES) seçimi yapılırken Güneş ısınımı, sıcaklık, frekans, simülasyon otonomi, yola ve şebekeye uzaklık, altyapı imkanlarıyla birlikte deprem, fay hatları, kuşların göç yolları, yağmur, buz, Rüzgar gibi çok sayıda farklı faktörler fizibilite için projelerimizde esas alınır.
Metropol Enerji AŞ. Müşterilerine en rantabl, fizıbl yer seçimi hizmetleri yanı sıra lisans başvuru danışmanlığı, arazi temini, finansman kredi ve meteorolojik ölçüm hizmetleri de sunar.
Metropol Enerji AŞ. En iyi teknolojiyi sunar, girişimci yatırım kararı alırken; Hangi iklim koşullarında hangi tür panelleri kullanmalıdır,Toz ve benzeri gibi unsurlar elektrik üretimini ne ölçüde etkiler,Güneş Takip Sistemi (Tracker) kullanması elektrik üretimini ne kadar arttırabilir,
Metropol Enerji AŞ. Müşterilerin tüm sorunlarını objektif, rasyonel yanıt vermek için “Solar EnergyLab.Turkey” ile sağlanan veriler Güneş enerjisi sistemlerin optimizasyonunda kullanılmakta olup bu testlerde sağlanan rasyonel bilgiler “PVmapTurkey” verileri ile birleştirildiğinde girişimcilere en fızıbl, rantabl yerde teknolojiyle yatırım yapabilmeleri için sunulur.